Bescanó

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bescanó
Komunë
Vendndodhja
Bescanó is located in Spanjë
Bescanó
Bescanó

Koordinatat: 41°58′V 2°44′L / 41.967°V 2.733°L / 41.967; 2.733

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.86 km2
Popullsia 4601 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Bescanó është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Bescanó ka 4601 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]