Bestovje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bestovje
—  Qytet  —
Bestovje is located in Kroacia
Bestovje
Bestovje
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.81°0′0″V 15.82°0′0″L / 45.81000°V 15.82000°L / 45.81000; 15.82000 (Bestovje)Koordinatat: 45.81°0′0″V 15.82°0′0″L / 45.81000°V 15.82000°L / 45.81000; 15.82000 (Bestovje)
Popullsia 2.409 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Bestovje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2409 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2396 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2261 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.54%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.

Stampa:Zhupania Zagreb