Biermes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Biermes
Komunë
noform
Pamje nga Biermes
Stema_figura
Vendndodhja
Biermes is located in Franca
Biermes
Biermes
49°29′09″V 4°23′12″L / 49.485833333333°V 4.3866666666667°L / 49.485833333333; 4.3866666666667Koordinatat: 49°29′09″V 4°23′12″L / 49.485833333333°V 4.3866666666667°L / 49.485833333333; 4.3866666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.96 km2
Popullsia 278 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08064


Biermes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Biermes ka një popullsi prej 278 banorë dhe sipërfaqe 7.96 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Biermes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale