Bignicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bignicourt
Komunë
noform
Pamje nga Bignicourt
Vendndodhja
Bignicourt is located in Franca
Bignicourt
Bignicourt
49°23′57″V 4°25′28″L / 49.399166666667°V 4.4244444444444°L / 49.399166666667; 4.4244444444444Koordinatat: 49°23′57″V 4°25′28″L / 49.399166666667°V 4.4244444444444°L / 49.399166666667; 4.4244444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.62 km2
Popullsia 67 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08066


Bignicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bignicourt ka një popullsi prej 67 banorë dhe sipërfaqe 8.62 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bignicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale