Bile

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bilje
—  Qytet  —
Bilje is located in Kroacia
Bilje
Bilje
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Osijek-Baranja
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.61°0′0″V 18.74°0′0″L / 45.61000°V 18.74000°L / 45.61000; 18.74000 (Bilje)Koordinatat: 45.61°0′0″V 18.74°0′0″L / 45.61000°V 18.74000°L / 45.61000; 18.74000 (Bilje)
Popullsia 3.663 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Bilje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Osijek-BaranjaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3663 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3627 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3224 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.99%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bilje – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Osijek-Baranja