Bilice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bilice
—  Qytet  —
Pamje nga Bilice

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Šibenik-Knin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43.78°0′0″V 15.92°0′0″L / 43.78000°V 15.92000°L / 43.78000; 15.92000 (Bilice)Koordinatat: 43.78°0′0″V 15.92°0′0″L / 43.78000°V 15.92000°L / 43.78000; 15.92000 (Bilice)
Popullsia 2.312 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Bilice is located in Kroacia
Bilice
Bilice

Bilice (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Šibenik-KninKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2312 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2302 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2179 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.43%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bilice – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Šibenik-Knin