Birkirkara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
flamur

Birkirkara (italisht: Birchircara) është një qytet në Rajonin Qendror të Maltës. Është qyteti më i banuar në ishull, me rreth 25 000 banorë, mars 2014[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Estimated Population by Locality 31st March, 2014". Government of Malta. Arkivuar nga origjinali më 21 qershor 2015. Marrë më 18 shtator 2015. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)