Birra Prishtina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Birra Prishtina është një prodhim i ri në tregun e Kosovës. Prodhimi i saj ka filluar në vitin 2014 dhe prodhohet sipas ligjit gjerman të pastërtisë “Reinheitsgebot”.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Birra Prishtina (Faqe zyrtare) Arkivuar 23 janar 2020 tek Wayback Machine
  • Graham, Adam (20 gusht 2015). "In Kosovo, a Thirst for Progress, and Beer, Too". The New York Times. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)