Birra Sabaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Birra Sabaja është një produkt kosovar i birrës. Prodhimi i saj ka filluar në vitin 2013 dhe pas një kohe ka depërtuar edhe në tregun ndërkombëtar.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • https://www.birrasabaja.com/about Arkivuar 23 janar 2020 tek Wayback Machine
  • Graham, Adam (20 gusht 2015). "In Kosovo, a Thirst for Progress, and Beer, Too". The New York Times. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  • New York Times: ‘Në Kosovë, etje për zhvillim, dhe për birrë gjithashtu

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Birra “Sabaja” depërton në tregun ndërkombëtar[lidhje e vdekur], 6 maj 2015, koha.net