Bismarck Barreto Faria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bismarck Barreto Faria
Të dhënat personale
Emri i plotëBismarck Barreto Faria
Data e lindjes (1969-09-17) 17 Shtator, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesNiterói, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987-1993Vasco da Gama
1993-1996Verdy Kawasaki
1997-2001Kashima Antlers
2002Goiás
2003Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
1989–1990Flag of Brazil.svg Brazili11(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Bismarck Barreto Faria (lindur më 17 Shtator 1969) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1989 7 1
1990 4 0
Gjithsej 11 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]