Blagny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blagny
Komunë
noform
Pamje nga Blagny
Stema_figura
Vendndodhja
Blagny is located in Franca
Blagny
Blagny
49°37′16″V 5°11′28″L / 49.621111111111°V 5.1911111111111°L / 49.621111111111; 5.1911111111111Koordinatat: 49°37′16″V 5°11′28″L / 49.621111111111°V 5.1911111111111°L / 49.621111111111; 5.1911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.42 km2
Popullsia 1213 banorë
Dendësia 163 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08067


Blagny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Blagny ka një popullsi prej 1213 banorë dhe sipërfaqe 7.42 km², me një dendësi prej 163 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blagny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale