Blanchefosse-et-Bay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blanchefosse-et-Bay
Komunë
noform
Pamje nga Blanchefosse-et-Bay
Stema_figura
Vendndodhja
Blanchefosse-et-Bay is located in Franca
Blanchefosse-et-Bay
Blanchefosse-et-Bay
49°46′39″V 4°14′09″L / 49.7775°V 4.2358333333333°L / 49.7775; 4.2358333333333Koordinatat: 49°46′39″V 4°14′09″L / 49.7775°V 4.2358333333333°L / 49.7775; 4.2358333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.47 km2
Lartësia 255 m (m.n.d.)
Popullsia 159 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08290
INSEE 08069


Blanchefosse-et-Bay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Blanchefosse-et-Bay ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 20.47 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blanchefosse-et-Bay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale