Blanes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blanes
Qytet
Stema_figuraBandera de Blanes.svg
Vendndodhja
Blanes is located in Spanjë
Blanes
Blanes

Koordinatat: 41°41′V 2°48′L / 41.683°V 2.800°L / 41.683; 2.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Josep Marigó i Costa
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.68 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17300
Faqja Zyrtare www.blanes.cat


Blanes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Blanes ka 40010 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.68 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]