Bleta shqiptare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to searchBleta Shqiptare është një libër i botuar në Aleksandri, Egjipt1878 dhe ka për autor Thimi Mitkon. Libri[1] është një koleksion me qëllim të sigurojë lulëzimin e komunitetit shqiptar të Egjiptit me informacion në lidhje me zakonet shqiptare. Puna u përmirësua me editime nga Gjergj PekmeziVjenë1924 nën titullin Bleta shqypëtare e Thimi Mitkos.[2][3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bleta Shqyptare - shqipopedia". Arkivuar nga origjinali më 21 shtator 2019. Marrë më 21 shtator 2019.
  2. ^ "Shqipopedia - Bleta shqiptare". Arkivuar nga origjinali më 21 shtator 2019. Marrë më 21 shtator 2019.
  3. ^ "Bleta shqiptare në origjinal - Shqipopedia". Arkivuar nga origjinali më 21 shtator 2019. Marrë më 21 shtator 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]