Jump to content

Bleu de Gex

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bleu de Gex
Pamje e një cope djathi
Emra të tjerë Bleu de Haut-Jura, Bleu de Septmoncel
Vendi i origjinës Franca
Rajon Jura
Burimi i qumështit lopët Tekstura e dendur dhe kremoze [1]
</img> Media të ngjashme në Commons

Bleu de Gex (gjithashtu Bleu du Haut-Jura ose Bleu de Septmoncel ) është një djathë blu kremoz, gjysmë i butë i bërë nga qumështi i papasterizuar në rajonin Jura të Francës . [2]

E merr emrin nga Pays de Gex, një rajon historik i Francës dhe Zvicrës. Gjatë prodhimit futet myku Penicillium roqueforti dhe gjiza e palarë paketohet lirshëm. Më pas lihet të vjetërohet për të paktën tre javë. [3] Për të përmbushur udhëzimet e Appellation d'Origine Contrôlée, ai duhet të përmbajë vetëm qumështin e lopëve Montbéliard . Është më i butë dhe më i ri se shumica e djathrave blu francezë. Çdo rrotë djathi është e stampuar me fjalën "Gex". [4]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bleu de gex cheese". Gourmet-Food.com. Archived from the original on 2009-07-18. Retrieved 2009-12-20.
  2. ^ "Fromages.com - The Best of French Cheeses - bleu Gex". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Fletcher, Janet (7 janar 2011). "Gex marks the spot – a creamy blue from France (sfgate.com)". The San Francisco Chronicle. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ Iburg, Anne (2004). Dumont's Lexicon of Cheese. REBO publishers. ISBN 90-366-1689-1. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)