Bllagojçe Tërpevski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bllagojçe Tërpevski (maqedonisht: Благојче Трпевски; i lindur më 11.9.1965, në Gostivar) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Bllagojçe Tërpevski kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bllagojçe Tërpevski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.