Blloshmi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kjo faqe bën kthjellimin e titujve që kanë për bazë Blloshmi.
Nëse një lidhje e brendshme ju solli këtu, ju lutemi, ndryshojeni lidhjen në fjalë që të ridrejtojë direkt te faqja e duhur.


Blloshmi është mbiemri i personave[1] në vijim:

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ forebears.io: "Blloshmi Surname Distribution". forebears.io. Marrë më 18 prill 2017. Approximately 306 people bear this surname. Most prevalent in: Albania. Highest density in: Albania. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ merbraha.com: "Historia e Blloshmëve të Elbasanit dhe persekutimi në komunizëm i patriotëve që shënuan emrin në histori". merbraha.com. Marrë më 18 prill 2017. Shaban Blloshmi u lind në vitin 1882 në fshatin Bërzeshtë në një familje të dëgjuar dhe me emër. […] Armiqtë e Shaban Blloshmit i zunë pritë pranë shtëpisë së tij dhe e vranë më 5 nëntor 1929. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ pl.wikipedia.org: "Vilson Blloshmi". pl.wikipedia.org. Marrë më 18 prill 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)