Jump to content

Bob Hope

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bob Hope
U lind në
Leslie Townes Hope

29 maj 1903
Vdiq27 korrik 2003
Toluca Lake, Kaliforni
KombësiaAmerikan
TitulliBob Hope me Oscar
Faqja në rrjetwww.bobhope.com
Bob Hope 1986

Leslie Townes Bob Hope lindi më 29 maj 1903 në Eltham, Britani e Madhe; vdiq më 27 korrik 2003 në Toluca Lake, Kaliforni. Ka qenë një komedian, aktor dhe argetues amerikan.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bob Hope – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.