Boban Babunski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boban Babunski
Të dhënat personale
Emri i plotëBoban Babunski
Data e lindjes (1968-05-05) 5 Maj, 1968 (52 vjeç)
Vendi i lindjesSkopje, Maqedonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1992Vardar Skopje
1992-1994CSKA Sofia
1994-1996Lleida
1996-1998Gamba Osaka
1998-1999AEK Athens
1999-2000Logroñés
2000Sint-Truidense
2000Chemnitz
2001Rabotnički Skopje
Ekipi kombëtar
1991Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia2(0)
1993–2000Flag of North Macedonia.svg Maqedonia e Veriut23(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Boban Babunski (lindur më 5 Maj 1968) është një ish-futbollist maqedonase.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave, reprezentacionin maqedonase ka luajtur 25 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1991 2 0
Gjithsej 2 0
Flag of North Macedonia.svg Maqedonia e Veriut
Vite Ndeshje Gola
1993 1 0
1994 3 0
1995 4 0
1996 2 1
1997 2 0
1998 1 0
1999 6 0
2000 4 0
Gjithsej 23 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]