Bolvir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bolvir
Komunë
Vendndodhja
Bolvir is located in Spanjë
Bolvir
Bolvir

Koordinatat: 42°25′V 1°53′L / 42.417°V 1.883°L / 42.417; 1.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.34 km2
Popullsia 393 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Bolvir është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Bolvir ka 393 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bolvir – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale