Bon Jovi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bon Jovi
Obraz 131.jpg
Informacione
PrejardhjaFlag of New Jersey.svg New Jersey
Flag of the United States.svg ShBA
ZhanriHair metal
Hard rock
Rock
LabelIsland
Vite aktiv1983
Anëtarët
Jon Bon Jovi
Richie Sambora
David Bryan
Tico Torres
Hugh McDonald
Ish-anëtarët
Alec John Such
Webfaqja
www.bonjovi.com


Bon Jovi [bɑːnˈdʒoʊvɪ] është një grupë muzike të zhanrit rock nga New Jersey (ShBA).

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume Solo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1990: Blaze of Glory / Young Guns II (Jon Bon Jovi)
 • 1991: Stranger in this town (Richie Sambora)
 • 1994: On a full moon (David Bryan)
 • 1997: Destination Anywhere (Jon Bon Jovi)
 • 1998: Undiscovered Soul (Richie Sambora)
 • 2001: Lunar Eclipse (David Bryan)

Compilations, Box-Sets & Albume live[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1994: Cross Road (Best of-CD)
 • 2001: One Wild Night Live 1985-2001 (Live-CD)
 • 2001: Tokyo Road: Japan only Best Of Album
 • 2003: This Left Feels Right (Unplugged-CD)
 • 2004: 100,000,000 Bon Jovi Fans Can't Be Wrong (Box-Set me B-faqe, Demos usw.)
 • 2005: Botimi i ri i Cross Roads me Bonus CD (përmban disa kënga të pa publikuar) dhe DVD

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.