Bon Jovi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bon Jovi
LabeliIsland

Bon Jovi [bɑːnˈdʒoʊvɪ] është një grupë muzike të zhanrit rock nga New Jersey (ShBA).

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume Solo[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1990: Blaze of Glory / Young Guns II (Jon Bon Jovi)
 • 1991: Stranger in this town (Richie Sambora)
 • 1994: On a full moon (David Bryan)
 • 1997: Destination Anywhere (Jon Bon Jovi)
 • 1998: Undiscovered Soul (Richie Sambora)
 • 2001: Lunar Eclipse (David Bryan)

Compilations, Box-Sets & Albume live[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1994: Cross Road (Best of-CD)
 • 2001: One Wild Night Live 1985-2001 (Live-CD)
 • 2001: Tokyo Road: Japan only Best Of Album
 • 2003: This Left Feels Right (Unplugged-CD)
 • 2004: 100,000,000 Bon Jovi Fans Can't Be Wrong (Box-Set me B-faqe, Demos usw.)
 • 2005: Botimi i ri i Cross Roads me Bonus CD (përmban disa kënga të pa publikuar) dhe DVD