Borger-Odoorn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Borger-Odoorn (kthjellim).


Borger-Odoorn
—  komuna  —
stema_figuraBorger-Odoorn vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Exloo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°52′00″V 6°51′00″L / 52.8667°V 6.85°L / 52.8667; 6.85 (Borger-Odoorn)Koordinatat: 52°52′00″V 6°51′00″L / 52.8667°V 6.85°L / 52.8667; 6.85 (Borger-Odoorn)
Sipërfaqja 277,92 km2
Popullsia 25.951 banorë 2011
Dendësia 93,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0591, 0599
Kodi Postar 7858-7859, 7870-7879, 9520-9539, 9564, 9570-9579
Kodi statistikor 1681
Exloo is located in Hollandë
Exloo
Exloo
Borger-Odoorn – harta_foto
www.borger-odoorn.nl

Borger-Odoorn është një komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 277.92 km² dhe popullsi 25951 banorë[1]. Exloo është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe