Borovë (Kolonjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Borova

Borova është një fshatkomunën Novoselërrethin e KolonjësShqipërisë.

Njerëz të shquar[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Është vendlindja e Sotir Çaçit, përkthyes, dhe Llambi Aleksit, ish Ministër i Financave.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]