Njësia administrative Qendër Ersekë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Qendër Ersekë)
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Në këtë Artikull flitet për Komunën Qendër që ekziston disa herë në Shqipëri, për të gjitha komunat shiko këtu: Komuna Qendër
Njësia administrative Qendër Ersekë
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Korçës
Rrethi Rrethi i Kolonjës
Të dhënat bazë
Kodi postar Ish zyrat e tregetise Erseke [1]
Prefiksi telefonik +355 (0) 81222318
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Qendër Ersekë ose Komuna Ersekë është një komunëRrethin e KolonjësShqipëri.[2]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kodet postare të Shqipërisë
  2. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 19 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]