Bossus-lès-Rumigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bossus-lès-Rumigny
Komunë
noform
Pamje nga Bossus-lès-Rumigny
Stema_figura
Vendndodhja
Bossus-lès-Rumigny is located in Franca
Bossus-lès-Rumigny
Bossus-lès-Rumigny
49°50′19″V 4°15′24″L / 49.838611111111°V 4.2566666666667°L / 49.838611111111; 4.2566666666667Koordinatat: 49°50′19″V 4°15′24″L / 49.838611111111°V 4.2566666666667°L / 49.838611111111; 4.2566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.14 km2
Popullsia 101 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08290
INSEE 08073


Bossus-lès-Rumigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bossus-lès-Rumigny ka një popullsi prej 101 banorë dhe sipërfaqe 8.14 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bossus-lès-Rumigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale