Bouconville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bouconville
Komunë
noform
Pamje nga Bouconville
Stema_figura
Vendndodhja
Bouconville is located in Franca
Bouconville
Bouconville
49°15′18″V 4°45′45″L / 49.255°V 4.7625°L / 49.255; 4.7625Koordinatat: 49°15′18″V 4°45′45″L / 49.255°V 4.7625°L / 49.255; 4.7625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.21 km2
Popullsia 52 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08074


Bouconville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bouconville ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 15.21 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bouconville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale