Boult-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boult-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Boult-aux-Bois
Stema_figura
Vendndodhja
Boult-aux-Bois is located in Franca
Boult-aux-Bois
Boult-aux-Bois
49°25′52″V 4°50′33″L / 49.431111111111°V 4.8425°L / 49.431111111111; 4.8425Koordinatat: 49°25′52″V 4°50′33″L / 49.431111111111°V 4.8425°L / 49.431111111111; 4.8425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.2 km2
Popullsia 148 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08075


Boult-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Boult-aux-Bois ka një popullsi prej 148 banorë dhe sipërfaqe 15.2 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Boult-aux-Bois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale