Boulzicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boulzicourt
Komunë
noform
Pamje nga Boulzicourt
Stema_figura
Vendndodhja
Boulzicourt is located in Franca
Boulzicourt
Boulzicourt
49°41′41″V 4°41′45″L / 49.694722222222°V 4.6958333333333°L / 49.694722222222; 4.6958333333333Koordinatat: 49°41′41″V 4°41′45″L / 49.694722222222°V 4.6958333333333°L / 49.694722222222; 4.6958333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.65 km2
Popullsia 956 banorë
Dendësia 144 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08410
INSEE 08076


Boulzicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Boulzicourt ka një popullsi prej 956 banorë dhe sipërfaqe 6.65 km², me një dendësi prej 144 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Boulzicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale