Bourcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bourcq
Komunë
noform
Pamje nga Bourcq
Stema_figura
Vendndodhja
Bourcq is located in Franca
Bourcq
Bourcq
49°23′06″V 4°37′56″L / 49.385°V 4.6322222222222°L / 49.385; 4.6322222222222Koordinatat: 49°23′06″V 4°37′56″L / 49.385°V 4.6322222222222°L / 49.385; 4.6322222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.85 km2
Popullsia 57 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08077


Bourcq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bourcq ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 9.85 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bourcq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale