Boutancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boutancourt
Komunë
noform
Pamje nga Boutancourt
Vendndodhja
Boutancourt is located in Franca
Boutancourt
Boutancourt
49°41′03″V 4°46′06″L / 49.684166666667°V 4.7683333333333°L / 49.684166666667; 4.7683333333333Koordinatat: 49°41′03″V 4°46′06″L / 49.684166666667°V 4.7683333333333°L / 49.684166666667; 4.7683333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.99 km2
Popullsia 285 banorë
Dendësia 95 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08160
INSEE 08079


Boutancourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Boutancourt ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 2.99 km², me një dendësi prej 95 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Boutancourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale