Bouvellemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bouvellemont
Komunë
noform
Pamje nga Bouvellemont
Stema_figura
Vendndodhja
Bouvellemont is located in Franca
Bouvellemont
Bouvellemont
49°35′01″V 4°39′43″L / 49.583611111111°V 4.6619444444444°L / 49.583611111111; 4.6619444444444Koordinatat: 49°35′01″V 4°39′43″L / 49.583611111111°V 4.6619444444444°L / 49.583611111111; 4.6619444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.31 km2
Popullsia 96 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08080


Bouvellemont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bouvellemont ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe 4.31 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bouvellemont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale