Brécy-Brières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brécy-Brières
Komunë
noform
Pamje nga Brécy-Brières
Vendndodhja
Brécy-Brières is located in Franca
Brécy-Brières
Brécy-Brières
49°19′22″V 4°45′56″L / 49.322777777778°V 4.7655555555556°L / 49.322777777778; 4.7655555555556Koordinatat: 49°19′22″V 4°45′56″L / 49.322777777778°V 4.7655555555556°L / 49.322777777778; 4.7655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.68 km2
Popullsia 66 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08082


Brécy-Brières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Brécy-Brières ka një popullsi prej 66 banorë dhe sipërfaqe 8.68 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brécy-Brières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale