Brandon (Kanada)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Brandon (kthjellim).


Brandon
—  qytet  —
Brandon is located in Kanadaja
Brandon
Brandon
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 7
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°50′00″V 99°57′00″P / 49.833333°V 99.95°P / 49.833333; -99.95 (Brandon)Koordinatat: 49°50′00″V 99°57′00″P / 49.833333°V 99.95°P / 49.833333; -99.95 (Brandon)
Sipërfaqja 76,89 km2
Popullsia 41.511 banorë 2006
Dendësia 539,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Brandon – harta_foto

Brandon është një qytetDivizioni Nr. 7, provinca Manitoba, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 76.89 km² dhe popullsi 41511 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Brandon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba