Brdovec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brdovec
—  Qytet  —
Pamje nga Brdovec

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.87°0′0″V 15.78°0′0″L / 45.87000°V 15.78000°L / 45.87000; 15.78000 (Brdovec)Koordinatat: 45.87°0′0″V 15.78°0′0″L / 45.87000°V 15.78000°L / 45.87000; 15.78000 (Brdovec)
Popullsia 2.843 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Brdovec is located in Kroacia
Brdovec
Brdovec

Brdovec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2843 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2794 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2310 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 1.75%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Brdovec – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zagreb