Breda, Girona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breda, Girona
Komunë
Vendndodhja
Breda, Girona is located in Spanjë
Breda, Girona
Breda, Girona

Koordinatat: 41°45′V 2°33′L / 41.750°V 2.550°L / 41.750; 2.550

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.09 km2
Popullsia 3781 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Breda, Girona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Breda, Girona ka 3781 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.09 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]