Bregana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bregana
—  Qytet  —
Bregana is located in Kroacia
Bregana
Bregana
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.85°0′0″V 15.69°0′0″L / 45.85000°V 15.69000°L / 45.85000; 15.69000 (Bregana)Koordinatat: 45.85°0′0″V 15.69°0′0″L / 45.85000°V 15.69000°L / 45.85000; 15.69000 (Bregana)
Popullsia 2.436 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Bregana (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2436 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2444 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2528 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.33%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bregana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zagreb