Bregu i ashpër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bregu i ashpër
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Bregu i ashpër
Origjinali Bregu i ashpër
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë

Filmi "Bregu i ashpër" prodhim i vitit 1988. Regjia : Drita Koçi, Skenari: Diana Çuli, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Thoma Simaku.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në fund të luftës së II Botërore Luljeta caktohet të punojë si aktiviste e partisë në zonat e thella malore. Kriminelët e detyrojnë gruan të rrijë e mbyllur brenda katër mureve sipas kanunit dhe kjo e pengon Luljetën të zhvillojë aktivitetin e saj.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://youtu.be/oALXyZjBCI8