Brenda Russell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brenda Russell
Brenda Russell.jpg
Informacione
Lindja (1949-04-08) 8 Prill, 1949 (71 vjeç) Brooklyn
PrejardhjaShtetet e Bashkuara të Amerikës
Zhanrihttp://www.wikidata.org/entity/Q37073
Profesion(e)tekstshkruese dhe pianiste
Webfaqja
http://www.brendarussell.com/

Brenda Russell (e lindur më 8 prill, 1949) është një tekstshkruese dhe pianiste nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Brenda Russell lindi në vitin 1949, në Brooklyn.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]