Breukelen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Breukelen (kthjellim).


Breukelen
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Breukelen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna Stichtse Vecht
Koordinatat 52°10′21″V 4°59′55″L / 52.1725°V 4.998611°L / 52.1725; 4.998611 (Breukelen)Koordinatat: 52°10′21″V 4°59′55″L / 52.1725°V 4.998611°L / 52.1725; 4.998611 (Breukelen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0346
Kodi Postar 3621 - 3628
Breukelen is located in Hollandë
Breukelen
Breukelen
www.breukelen.nl

Breukelen është një qytezë në Stichtse Vecht, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht