Stichtse Vecht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Stichtse Vecht (kthjellim).


Stichtse Vecht
—  komuna  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Maarssen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°08′V 5°02′L / 52.14°V 5.03°L / 52.14; 5.03 (Stichtse Vecht)Koordinatat: 52°08′V 5°02′L / 52.14°V 5.03°L / 52.14; 5.03 (Stichtse Vecht)
Sipërfaqja 106,83 km2
Popullsia 62.995 banorë 2011
Dendësia 589,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 346
Kodi Postar 3601
Kodi statistikor 1904
Stichtse Vecht – harta_foto
www.stichtsevecht.nl

Stichtse Vecht është një qytet dhe komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 106.83 km² dhe popullsi 62995 banorë[1]. Maarssen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht