Maarssen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Maarssen (kthjellim).


Maarssen
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Maarssen.svg
Pamje nga Maarssen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna Stichtse Vecht
Koordinatat 52°08′27″V 5°02′22″L / 52.140833°V 5.03944°L / 52.140833; 5.03944 (Maarssen)Koordinatat: 52°08′27″V 5°02′22″L / 52.140833°V 5.03944°L / 52.140833; 5.03944 (Maarssen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0346
Kodi Postar 3601 - 3608
Vendndodhja
Maarssen is located in Hollandë
Maarssen
Maarssen

Maarssen është një qytezë në Stichtse Vecht, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Maarssen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Utrecht