Brienne-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brienne-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Brienne-sur-Aisne
Vendndodhja
Brienne-sur-Aisne is located in Franca
Brienne-sur-Aisne
Brienne-sur-Aisne
49°25′59″V 4°03′09″L / 49.433055555556°V 4.0525°L / 49.433055555556; 4.0525Koordinatat: 49°25′59″V 4°03′09″L / 49.433055555556°V 4.0525°L / 49.433055555556; 4.0525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.23 km2
Popullsia 193 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08084


Brienne-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Brienne-sur-Aisne ka një popullsi prej 193 banorë dhe sipërfaqe 12.23 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brienne-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale