Brieulles-sur-Bar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brieulles-sur-Bar
Komunë
noform
Pamje nga Brieulles-sur-Bar
Stema_figura
Vendndodhja
Brieulles-sur-Bar is located in Franca
Brieulles-sur-Bar
Brieulles-sur-Bar
49°28′37″V 4°51′13″L / 49.476944444444°V 4.8536111111111°L / 49.476944444444; 4.8536111111111Koordinatat: 49°28′37″V 4°51′13″L / 49.476944444444°V 4.8536111111111°L / 49.476944444444; 4.8536111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.23 km2
Popullsia 180 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08085


Brieulles-sur-Bar është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Brieulles-sur-Bar ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 13.23 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brieulles-sur-Bar – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale