Briquenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Briquenay
Komunë
noform
Pamje nga Briquenay
Vendndodhja
Briquenay is located in Franca
Briquenay
Briquenay
49°24′20″V 4°52′43″L / 49.405555555556°V 4.8786111111111°L / 49.405555555556; 4.8786111111111Koordinatat: 49°24′20″V 4°52′43″L / 49.405555555556°V 4.8786111111111°L / 49.405555555556; 4.8786111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.5 km2
Popullsia 115 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08086


Briquenay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Briquenay ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 14.5 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Briquenay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale