Jump to content

Brishta (ushqim)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Brishtë e artë prej kikiriku e shërbyer në pjatë

  Brittle është një lloj konfeksioni i përbërë nga copa të sheshta të copëtuara të karameleve prej sheqeri të ngulitura me arra si arra, bajame ose kikirikë, [1] dhe të cilat zakonisht janë më pak se 1 cm të trasha.

Përgatitja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tradicionalisht, një përzierje e sheqerit dhe ujit nxehet në fazën e çarjes së fortë që përkon me një temperaturë prej përafërsisht 295 °F (146 °C) deri në 309 °F (154 °C), megjithëse disa receta kërkojnë gjithashtu përbërës të tillë si glukoza dhe kripa në hapin e parë. [2] Arrat përzihen me sheqerin e karamelizuar . Në këtë pikë shtohen erëza, agjentë tharës dhe shpesh gjalpë kikiriku ose gjalpë. Karamelet e nxehtë derdhen në një sipërfaqe të sheshtë për ftohje, tradicionalisht një granit, një pllakë mermeri ose një fletë pjekjeje. Karamelja e nxehtë mund të pastrohet në një trashësi të njëtrajtshme. Kur brishta është e ftohur mjaftueshëm për t'u trajtuar, ajo ndahet në copa. [3] Është gjithashtu e rrallë për të thyer brishtën në copa të barabarta.

  1. ^ Kate Hopkins (2012). Sweet Tooth: The Bittersweet History of Candy. Macmillan. fq. 34. ISBN 9781250011190. Marrë më 11 prill 2013. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Peanut Brittle Recipe *Video Recipe*". Joyofbaking.com. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Paula Deen (2011). Paula Deen's Southern Cooking Bible: The New Classic Guide to Delicious Dishes with More Than 300 Recipes. Simon & Schuster. fq. 418. ISBN 9781416564126. Marrë më 11 prill 2013. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)