Brognon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brognon
Komunë
noform
Pamje nga Brognon
Stema_figura
Vendndodhja
Brognon is located in Franca
Brognon
Brognon
49°55′45″V 4°17′17″L / 49.929166666667°V 4.2880555555556°L / 49.929166666667; 4.2880555555556Koordinatat: 49°55′45″V 4°17′17″L / 49.929166666667°V 4.2880555555556°L / 49.929166666667; 4.2880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.38 km2
Popullsia 153 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08380
INSEE 08087


Brognon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Brognon ka një popullsi prej 153 banorë dhe sipërfaqe 7.38 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brognon (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale