Brummen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Brummen (kthjellim).


Brummen
—  komuna  —
stema_figuraBrummen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Brummen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°05′00″V 6°09′00″L / 52.0833°V 6.15°L / 52.0833; 6.15 (Brummen)Koordinatat: 52°05′00″V 6°09′00″L / 52.0833°V 6.15°L / 52.0833; 6.15 (Brummen)
Sipërfaqja 85,1 km2
Popullsia 21.252 banorë 2011
Dendësia 249,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0313, 0575
Kodi Postar 6960-6961, 6964, 6970-6971, 6974-6975, 7399
Kodi statistikor 0213
Brummen is located in Hollandë
Brummen
Brummen
Brummen – harta_foto
www.brummen.nl

Brummen është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 85.1 km² dhe popullsi 21252 banorë[1]. Brummen është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland