Brunyola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brunyola
Komunë
noform
Church
Vendndodhja
Brunyola is located in Spanjë
Brunyola
Brunyola

Koordinatat: 41°54′23″V 2°41′8″L / 41.90639°V 2.68556°L / 41.90639; 2.68556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.74 km2
Popullsia 388 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 54′ 23″ Veri

2° 41′ 8″ Lindje


Brunyola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Brunyola ka 388 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]