Budimir Vujačić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Budimir Vujačić
Të dhënat personale
Emri i plotëBudimir Vujačić
Data e lindjes (1966-01-04) 4 Janar, 1966 (55 vjeç)
Vendi i lindjesPetrovac, Mali i Zi
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984-1985Petrovac
1985-1987Freiburg
1988-1989Vojvodina
1989-1993Partizan
1993-1997Sporting Portugal
1997Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
1989–1996Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia12(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Budimir Vujačić (lindur më 4 Janar 1966) është një ish-futbollist malazez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 12 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1989 4 0
1990 0 0
1991 3 0
1992 1 0
1993 0 0
1994 0 0
1995 2 0
1996 2 0
Gjithsej 12 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]