Bulson

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Bulson
Komunë
noform
Pamje nga Bulson
Stema_figura
Vendndodhja
Bulson is located in Franca
Bulson
Bulson
49°37′40″V 4°54′57″L / 49.627777777778°V 4.9158333333333°L / 49.627777777778; 4.9158333333333Koordinatat: 49°37′40″V 4°54′57″L / 49.627777777778°V 4.9158333333333°L / 49.627777777778; 4.9158333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.47 km2
Popullsia 134 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08450
INSEE 08088


Bulson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Bulson ka një popullsi prej 134 banorë dhe sipërfaqe 6.47 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

 Commons: Bulson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale